Logo
v pracovní dny 8:00 - 16:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 10 001,00 Kč bez DPH a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
Novinky
08.02.2023
Security box
Přemýšlíte, kam bezpečně uložit peněženku, klíčky od vozu a jiné cenné drobnosti, aby byly stále po ruce a přitom chráněny před nezvanými návštěvníky?... číst celé
23.01.2023
Nová série školení!
Právě jsme otevřeli registraci na sérii nových školení v letošním roce. Po dlouhé covidové pauze, kdy jsme se vídali pouze v on-line prostoru, se vrac... číst celé
15.11.2022
Klíčenka k Pitbullovi zdarma!
Od zítřka až do konce ledna 2023 dáváme ke každému kompaktnímu profesionálnímu zabezpečovacímu systému Pitbull alarm PRO šikovnou bezdrátovou klíčen... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
Odstřežení garáže otevřením vrat
21.06.2022
Odstřežení garáže otevřením vrat
Jak zařídit, aby se alarm odstřežil automaticky vždy, když se otevřou garážová vrata? Pokud máte alarm od Eldesu, pak velmi jednoduše! Další praktický... číst celé
Zobrazit všechny články
http://www.global-elektronic.cz/

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. ET083 - levný systémový komunikátor k ústřednám PARADOX
08.06.2021

ET083 - levný systémový komunikátor k ústřednám PARADOX

Komunikátor Eldes ET083 lze připojit k ústřednám Paradox řady EVO192 nebo SP stejně jako komunikátor výrobce (s označením PCS250) přes systémový komunikační port (SERIAL). Na tomto komunikačním portu jsou k dispozici všechny důležité informace o systémových událostech, které mohou být pomocí GSM/GPRS komunikátoru ET083 reportovány buď v datové podobě na pult centralizované ochrany (PCO) nebo formou uživatelsky srozumitelných SMS zpráv na telefonní číslo uživatele (popř. obojí). Přes tento port umí ET083 komunikovat se všemi ústřednami PARADOX řady EVO192 a SP. Vzhledem k tomu, že cenový rozdíl mezi komunikátory Paradox PCS250 a Eldes ET083 je poměrně značný, můžete tak ušetřit několik tisíc Kč.

Komunikátor ET083 se obvykle napájí z ústředny - doporučujeme vzít napájení přes tavnou pojistku (1A) ze záložního akumulátoru, aby nedošlo k přetížení výstupu AUX ústředny a dále se s ústřednou propojí pomocí systémového konektoru SERIAL kabelem SERIAL ET083. To je jeden z rozdílů mezi GSM modulem ET083 a modulem PCS250 výrobce, který se z výstupu SERIAL i napájí. Po propojení tímto způsobem není nutno v ústředně PARADOX nic programovat.

V konfiguraci GSM/GPRS komunikátoru ET083 zvolte komunikaci přes rozhraní SERIAL:

Následně v konfiguraci modulu ET083 (pomocí bezplatného software Eldes Utility na záložce "Uživatelé") definujte příjemce systémových SMS zpráv - těchto uživatelů může být maximálně 5 (u PCS250 to může být max. 16 pro ústředny řady EVO a max. 8 pro řadu SP). Dále máte možnost pomocí přepínačů podrobně pro každého zvlášť definovat, jaké SMS zprávy mají jednotliví uživatelé dostávat (typ události). Počet uživatelů je tedy oproti PCS250 nižší, ovšem možnost jejich konfigurace je u ET083 zase mnohem variabilnější, než u komunikátoru PCS250.

V záložce "SMS vyrozumění" pak lze dokonce velmi jednoduše editovat jak CID kódy, které jsou přiřazeny jednotlivým událostem resp. souvisejícím SMS zprávám, tak jejich význam. Texty jsou v továrním nastavení v angličtině, ale není problém je přepsat dle přání uživatele tak, aby pro něj byly maximálně srozumitelné. Kromě předdefinovaných obecných systémových událostí (poplach, tamper, zapnutí / vypnutí uživatelem atd.) lze přidat další až do maximálního počtu 32.

Rovněž tak lze editovat názvy zón, uživatelů a podsystémů tak, aby uživatel obdržel v SMS zprávě vždy přesný a srozumitelný popis události, která v jeho alarmu nastala:

Po tomto jednoduchém nastavení modulu a vyplnění čísla uživatele /uživatelů již komunikátor předává informace o zvolených systémových událostech ve formě jasně srozumitelných SMS zpráv na zadaná telefonní čísla.

Systémové události jsou v paměti modulu archivovány a lze si je tak zpětně dohledat, např. pro účely servisu alarmu apod. Tento záznamník událostí lze navíc z modulu ET083 stáhnout vzdáleně, bez nutnosti fyzické přítomnosti na objektu, stačí, pokud má SIM karta v ET083 povolen datový tarif.

GSM komunikátor ET083 lze k zabezpečovací ústředně připojit kromě komunikačního rozhraní SERIAL také "klasicky" přes telefonní komunikátor RING/TIP. Díky tomu lze tento komunikátor použít ve spojení s jakoukoli ústřednou libovolného výrobce, jedinou podmínkou je podpora nejrozšířenějšího komunikačního formátu CID.  Uživatel pak může mít ve svém mobilu vždy aktuální podrobné informace ze svého alarmu, přestože jeho alarm nebyl původně žádným GSM modulem vybaven. V tom případě je už ale nutné naprogramovat ústřednu, aby komunikovala přes RING/TIP rozhraní.

Pokud ústředna komunikuje na PCO a zároveň má posílat SMS zprávy uživatelům, nezapoměňte v konfiguraci modulu zaškrtnout volbu "Poslat SMS příjemcům, i když systém používá jinou komunikační trasu", jinak by modul ET083 posílal SMS zprávy pouze v případě, že by nebyla funkční komunikace na PCO:

Jak vidíte, je modul ET083 velmi užitečným a všestranným GSM/GPRS komunikátorem, představujícím v rukou servisního či instalačního technika mocný nástroj, umožňující kvalitativně povýšit v podstatě kterýkoli starší alarm bez možnosti GSM/GPRS komunikace na moderní interaktivní alarm, protože s výše představenými funkcemi a možnostmi jsme rozhodně nevyčerpali všechny trumfy, které má modul ET083 v zásobě. Přes modul ET083 a jeho výstupy je třeba možné i alarm ovládat! Dopřejte sobě nebo svým zákazníkům možnost být okamžitě a podrobně informován o jakékoli události , která v alarmu vznikne.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky

Najdete nás i na MALL.CZ

Zůstaňme v kontaktu - přihlaste se k odběru našeho newsletteru! - Přihlásíte se TADY

Zákonné nakládání s obaly - certifikát EKO-KOM

Korespondenční adresa

ALARM PRODEJ.CZ
Milan Průšek
Šmilovského 219
293 01, Mladá Boleslav

Kontaktní údaje
Jan Novotný
Jan Novotný
v pracovní dny 8:00 - 16:00
Všechna práva vyhrazena. Kopírování a sdílení obsahu jen s předchozím souhlasem. Jsme registrováni u kolektivních systémů REMA Systém, a.s., REMA Battery, s.r.o. a REMA PV Systém, a.s. (www.rema.cloud). Rovněž jsme v souladu se zákonem o obalech zapojeni do systému sdružení plnění EKO-KOM.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz