Logo
v pracovní dny 8:00 - 16:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 10 001,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
Novinky
25.05.2023
Nové možnosti dopravy i nové produkty
Rádi bychom Vás upozornili na dva nové způsoby dopravy, které můžete od této chvíle zvolit při nákupu v našem e-shopu. Oba souvisí se společností PPL ... číst celé
15.05.2023
Univerzální požární tlačítko nově v nabídce
Dnes byl do naší nabídky zařazen nový produkt - manuální tlačítkový tísňový hlásič v červeném (požárním) provedení s označením FP/RD3. Tlačítko použív... číst celé
12.05.2023
Autonomní detektor zaplavení nově v nabídce
Dnes byl do naší nabídky zařazen nový produkt - autonomní detektor zaplavení s typovým označením WLD-38R. Má oddělitelnou sondu, vestavěnou sirénku a ... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
Odstřežení garáže otevřením vrat
21.06.2022
Odstřežení garáže otevřením vrat
Jak zařídit, aby se alarm odstřežil automaticky vždy, když se otevřou garážová vrata? Pokud máte alarm od Eldesu, pak velmi jednoduše! Další praktický... číst celé
Zobrazit všechny články
http://www.global-elektronic.cz/

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Poslední nezhasíná? Nechte to na alarmu!
19.04.2022

Poslední nezhasíná? Nechte to na alarmu!

Řada provozovatelů či správců komerčních budov opakovaně řeší problém s tím, že jejich nájemci nechávají zbytečně svítit světla v kancelářích, na chodbách apod., přestože v budově se už nikdo nenachází. Dílem je to způsobeno nezájmem a laxním přístupem osob pracujících v budově (aneb z cizího krev neteče), dílem pak tím, že poslední odcházející sice třeba zhasne ve své kanceláři, ale neví, že je poslední a tak na chodbě nechá svítit, aby nezhasl někomu jinému. Cedulky, apely a upozornění správce budovy obvykle nepomohou nebo pomohou jen na chvíli - firmy i lidé v nich se často mění a noví opět nezhasínají.

Funkce "schodišťového automatu", která zajistí rozsvícení světel alespoň na chodbách jen na určitý čas, po jehož uplynutí světla sami zhasnou, není zase příliš praktický - na chodbách je pak pořád tma a je nutno stále rozsvěcet, což je třeba s plnou náručí dokumentů silně nepohodlné. V kancelářích navíc "schodišťový automat" pro zachování duševního zdraví přítomných osob použít nelze. Tak co s tím? Smířit se se stále rozsvíceným barákem? Ne, nechte zhasnutí na alarmu!

Stačí využít toho, že moderní elektroinstalace využívají velmi často místo klasických různě kombinovaných přepínačů a vypínačů jednoduchá tlačítka a světelné okruhy se pak ovládají přes impulsní relé z rozvaděče. Jeden stisk rozsvíceno, druhý stisk zhasnuto - jednoduše a z různých míst. Díky tomu pak máme veškeré ovládání světel soustředěno na jednom místě v rozvaděči a... ano... modří už vědí... pak už je jednoduché zařídit, aby na povel přešla všechna relé do stavu vypnuto a zhasnout tak celý objekt, patro či část budovy - jak je potřeba.

Nu a tím, kdo vydá tento povel, je zabezpečovací ústředna, resp. jeden z jejích PGM výstupů. Při zastřežení alarmu (většinou automatickém) vyšle PGM výstup několika vteřinový puls do stykače v rozvaděči, který (obvykle odpojením přívodu do impulsních relé) shodí všechna "rozsvícená" relé ze stavu ON do stavu OFF a všechna tato světla zhasnou. Puls je oproti trvalému odpojení zvolen proto, aby bylo možno světla znovu rozsvítit i v zastřeženém stavu, protože nelze vyloučit, že v objektu i po zastřežení alarmu zůstane nějaký opozdilec, kterého nechceme nechat zcela po tmě, aby se při úprku ke klávesnici (s horečnou touhou systém odkódovat) cestou nezabil.

U děleného objektu lze tímto způsobem elegantně automaticky pozhasínat jen část objektu podle toho, ve které části došlo k zastřežení alarmu, protože aktivaci/deaktivaci PGM výstupů lze u ústředny Eldes ESIM384 v široké míře programovat dle požadavků. A nemusí zůstat jen u světel, další úspory nákladů lze pochopitelně dosáhnout, pokud se se zastřežením objektu odpojí podobným způsobem také některé zásuvkové okruhy, klimatizace apod. - zkrátka spotřebiče, které zůstávají i přes noc zbytečně zapnuty. Výše nákladů tímto způsobem uspořená Vás možná překvapí, nehledě na bezesporu pozitivní ekologický aspekt.

Zkrátka na tomto příkladu je vidět, že být s námi se skutečně vyplatí!


Tento článek pochopitelně nemůže postihnout všechny případy, varianty a modifikace požadavků zákazníků stejně jako technických variací použitých zařízení, ale to není ani naším cílem. Koho článek zaujme, jistě si uvedené postupy a návody upraví k obrazu svému a vymyslí si vlastní "špeky a vychytávky" a přesně to je posláním těchto článků. Budeme velmi rádi, pokud nám napíšete a podělíte se s námi o Vaše vlastní zkušenosti a řešení v této věci na podpora@alarmprodej.cz.

Tým ALARM PRODEJ.CZ

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky

Najdete nás i na MALL.CZ

Zůstaňme v kontaktu - přihlaste se k odběru našeho newsletteru! - Přihlásíte se TADY

Zákonné nakládání s obaly - certifikát EKO-KOM

Korespondenční adresa

ALARM PRODEJ.CZ
Milan Průšek
Šmilovského 219
293 01, Mladá Boleslav

Hodnocení obchodu na Zboží.cz

Kontaktní údaje
Jan Novotný
Jan Novotný
v pracovní dny 8:00 - 16:00
Všechna práva vyhrazena. Kopírování a sdílení obsahu jen s předchozím souhlasem. Jsme registrováni u kolektivních systémů REMA Systém, a.s., REMA Battery, s.r.o. a REMA PV Systém, a.s. (www.rema.cloud). Rovněž jsme v souladu se zákonem o obalech zapojeni do systému sdružení plnění EKO-KOM.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz