Logo
v pracovní dny 8:00 - 16:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 10 001,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
25.05.2023
Nové možnosti dopravy i nové produkty
Rádi bychom Vás upozornili na dva nové způsoby dopravy, které můžete od této chvíle zvolit při nákupu v našem e-shopu. Oba souvisí se společností PPL ... číst celé
15.05.2023
Univerzální požární tlačítko nově v nabídce
Dnes byl do naší nabídky zařazen nový produkt - manuální tlačítkový tísňový hlásič v červeném (požárním) provedení s označením FP/RD3. Tlačítko použív... číst celé
12.05.2023
Autonomní detektor zaplavení nově v nabídce
Dnes byl do naší nabídky zařazen nový produkt - autonomní detektor zaplavení s typovým označením WLD-38R. Má oddělitelnou sondu, vestavěnou sirénku a ... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
Odstřežení garáže otevřením vrat
21.06.2022
Odstřežení garáže otevřením vrat
Jak zařídit, aby se alarm odstřežil automaticky vždy, když se otevřou garážová vrata? Pokud máte alarm od Eldesu, pak velmi jednoduše! Další praktický... číst celé
Zobrazit všechny články
http://www.global-elektronic.cz/

 1. Úvod
 2. Novinky
 3. ESIM320 ve verzi 4G
ESIM320 ve verzi 4G
29.03.2023

Dnešním dnem byla naše nabídka rozšířena o další produkt, resp. o inovovanou verzi stávajícího GSM modulu ESIM320. Novinka nese označení ESIM320-4G a jak již název napovídá, umí datově komunikovat po 4G LTE síti, která přináší vyšší datovou propustnost.

Té výrazně napomáhá také využití OFDM modulace*, komunikační technologie MIMO** (kterou ihned prozradí dvě  přiložené antény), se pak postará o vyšší stabilitu spojení i v místech se slabším pokrytím GSM signálem.

Jak z výše uvedeného plyne, nová verze modulu ESIM320-4G se vyplatí zejména uživatelům, kteří využívají datovou komunikaci a cloudové řešení Eldes Gates pro správu uživatelů nebo ovládání modulu přes aplikaci. Pro zákazníky, kteří na datovou komunikaci důraz nekladou, popř. ji nevyužívají vůbec, zůstává stále k dispozici stávající (a levnější) verze ESIM320-2G.

Z hlediska nabízených funkcí (a to i v cloudu) jsou obě modifikace modulu rovnocenné, rozdíl je pouze v režimu datové komunikace. Na závěr pár odpovědí na nejčastější dotazy:

 • Obě verze zařízení lze vždy jednoduše ovládat pomocí příchozího hovoru (prozvonění), v tomto základním režimu nejsou žádná data potřeba (stačí obyčejná SIM karta s hlasovým tarifem bez datového balíčku).
 • Obě verze zařízení lze připojit do cloudu a plnohodnotně využívat vzdálenou správu i ovládání přes aplikaci (SIM karta v tomto případě musí mít povolená data).
 • Obě verze zařízení mají stejnou spotřebu dat, při provozu v cloudu je to cca 25 - 30MB / měsíc.
 • V případě, že není z jakéhokoli důvodu k dispozici síť 4G, přepne se modul ESIM320-4G do režimu komunikace 2G a komunikuje nadále po této základní síti, dokud nedojde k obnovení komunikace po 4G.
 • ESIM320-4G nemá oproti ESIM320-2G žádné funkce navíc, také programování je naprosto shodné pomocí konfiguračního programu Config Tool.
 • 4G verze nepotřebuje pro základní programování na stole externí napájení, umí se napájet z USB (v tomto režimu však běží pouze procesor, GSM modul při napájení z USB nefunguje), 2G verze se z USB napájet neumí, vždy potřebuje externí napájení.
 • ESIM320-2G vyžaduje SIM karty rozměru miniSIM (největší rozměr po vylomení z nosného plastu), zatímco do ESIM320-4G se vkládá SIM karta rozměru nanoSIM (nejmenší  možný rozměr SIM, který lze vyloupnout).
 • ESIM320-4G je perspektivnějším typem zařízení, nicméně 2G síť tu s námi bude ještě minimálně do roku 2028, podle názoru řady odborníků pak ještě déle. Než bude totiž možno technologicky sice zastaralou, ale velmi rozšířenou a stále hojně využívanou 2G síť vypnout ("visí" na ní totiž spousta jednoduchých technologických, telemetrických a jiných jednoúčelových zařízení, stále je důležitá pro roamingová volání a spoléhá na ni i řada současných telefonů využívajících funkci VoLTE), je třeba vybudovat plně samostatnou 5G síť s kompletním pokrytím (ne všechny části aktuálně vybudované 5G sítě jsou již plně samostatné (tzv. standalone 5G), některé se dosud neobejdou bez podpory nižších generací, obvykle 4G nebo právě 2G (tzv. non-standalone 5G)).

* OFDM modulace (Orthogonal Frequency Division Multiplexing - širokopásmová modulace využívající frekvenční dělení kanálu).

** MIMO (Multiple-input multiple-output - metoda zvýšení kapacity rádiového přenosu dat pomocí více vysílacích a přijímajících antén pomocí využití vícecestného šíření rádiového signálu na stejné frekvenci)

Na stránku produktu

Novinky z našeho blogu

Odstřežení garáže otevřením vrat
21.06.2022
Odstřežení garáže otevřením vrat
Jak zařídit, aby se alarm odstřežil automaticky vždy, když se otevřou garážová vrata? Pokud máte alarm od Eldesu, pak velmi jednoduše! Další praktický... číst celé
Delší reakce zóny - aneb jak otvírat, ale nenechat otevřeno
26.04.2022
Delší reakce zóny - aneb jak otvírat, ale nenechat otevřeno
Vyhlásit poplach ihned po otevření hlídaných dveří umí každý alarm. Ale vyhlásit jej jen tehdy, když jsou hlídané dveře otevřeny déle než je potřeba, ... číst celé
Poslední nezhasíná? Nechte to na alarmu!
19.04.2022
Poslední nezhasíná? Nechte to na alarmu!
Poslední při odchodu nezhasíná a v budově se zbytečně svítí celou noc? Tak i tento problém Vám může pomoci velmi jednoduše vyřešit Váš zabezpečovací s... číst celé
Bezdrátová zásuvka jako Wattmetr
15.02.2022
Bezdrátová zásuvka jako Wattmetr
Ono se to málo ví, ale bezdrátová zásuvka EWM1 od Eldesu funguje také jako Wattmetr. A ne jen tak ledajaký, protože kromě měření aktuální okamžité spo... číst celé

Najdete nás i na MALL.CZ

Zůstaňme v kontaktu - přihlaste se k odběru našeho newsletteru! - Přihlásíte se TADY

Zákonné nakládání s obaly - certifikát EKO-KOM

Korespondenční adresa

ALARM PRODEJ.CZ
Milan Průšek
Šmilovského 219
293 01, Mladá Boleslav

Hodnocení obchodu na Zboží.cz

Kontaktní údaje
Jan Novotný
Jan Novotný
v pracovní dny 8:00 - 16:00
Všechna práva vyhrazena. Kopírování a sdílení obsahu jen s předchozím souhlasem. Jsme registrováni u kolektivních systémů REMA Systém, a.s., REMA Battery, s.r.o. a REMA PV Systém, a.s. (www.rema.cloud). Rovněž jsme v souladu se zákonem o obalech zapojeni do systému sdružení plnění EKO-KOM.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz